مالزی   

کالج زبان آیمک در مالزی

نام کالج زبان آیمک در مالزی: International Malaysia Education Centre
نام اختصار کالج IMEC از اولین حروف کلمه های نام اصلی گرفته شده است.

معرفی کالج زبان آیمک در مالزی:
کالج زبان آیمک در مالزی با چندین سال تجربه در آموزش تحصصی زبان انگلیسی یکی از بهترین مراکز آموزش زبان انگلیسی در کشور مالزی میباشد. کالج ایمک با داشتن اساتید Native  از کشورهای آمریکا. انگلیس و کانادا و تخصص بسیار خوب اساتید در آموزش زبان انگلیسی توجه بسیاری از دانشجویان کشورهای دیگر را به خود جلب کرده است. چند نفر از اعضای گروه مشاورین ایران تو مالزی نیز دوره های تکمیلی زبان خود را در این مرکز با موفقیت گذرانده اند.
کلاسهای زبان و امکانات آموزشی زبان انگلیسی آیمک به نحوی طراحی شده که زبان آموزانی که در سطوح مبتدی شروع به تحصیل میکنند بتوانند خود را به سطح مطلوبی در حداقل زمان برسانند و زبان آموزانی که مایل هستند در سطحی پیشرفته تحصیل کنند در محیطی آرام با استفاده از اساتید مجرب به سرعت به هدف خود دست یابند. هدف آیمک فراهم نمودن مکانی مناسب با امکانات آموزشی بالا جهت ارتقا علمی دانشجویان در مدت دزمان کوتاهی میباشد.
تمامی دروس زبان آیمک در مالزی با استفاده از کتابهای cutting edge به نحوی طراحی شده که شاممل بخش های اصلی listening, speaking, writing, Reading
میباشد. کلاس های زبان آیمک به نحوی اداره میشود که دانشجویان نقشی محوری در آموزش زبان داشته باشند. بسیاری از دروس به طوری اراعه میشود که نیازمند حضور دانشجو در بحث و ارتباط مستقیم با دانشجویان و اساتید میباشد و این رویکرد آموزشی کمک میکند که دانشجو در سریع ترین زمان ممکن به سطح مطلوبی در زبان دست پیدا کند. در مرکز زبان آیمک دانشجویان نیازی نخواهند داشت زمان زیادی از وقتشان را صرف نوشتن جزوه و یا مطالب غیر مفید نمایند.
لازم به ذکر است که هر استاد کلاس متعلق به خود را دارد و تمامی کلاس ها به تلویزیون 40 اینچ پلاسما به همراه دی وی دی و سیستم پیشرفته سوتی مجهز است و هر استاد همراه به لپ تاپ با کابل اچ دی ام آی توان بالای در اراعه دروس . فیلم و ... از طریق مالتی مدیا را دارند.
مرکز تخصصی زبان آیمک تنها مرکز آموزش زبان مالزی میباشد که کسب نمره بالای 6 را متوسط زبان آموزان خود تضمین میکند.
 
آدرس و موقعیت مکانی کالج زبان آیمک در مالزی:
کالج آیمک در منطقه سردانگ و در برج هریتج (Heritage)  در نزدیکی دریاچه ماینز به فاصله تقریبا 15 دقیقه رانندگی تا مرکز شهر کوالالامپور واقع شده است.  منتقه سردانگ یکی از مناطق دانشجویی و ایرانی نشین در مالزی میباشد. به دلیل نزدیکی دانشگاه های یو پی ام – یونیتن- اپیت و یو سی اس آی و کی ال آی یو سی دانشجویان ایرانی و خارجی زیادی در منطقه سردانگ زندگی میکنند و از طرفی به دلیل وجود مراکز ایرانی از قبیل نانوایی ایرانی- ارایشگاه ایرانی- سوپرمارکت های ایرانی- رستوران های ایرانی و همچنین هزینه های مناسب اجاره خانه در منطقه به یکی از مناطق محبوب بین ایرانیان مالزی تبدیل شده است.
مرکز خرید ماینز (Mines) که یکی از بزرگترین و مجهزترین مراکز خرید و تفریحی در مالزی میباشد,  در مجاورت کالج قرار دارد و دانشجویان کلیه نیازهای خود را از قبیل خرید- سینما- تفریح و موارد دیگر را میتوانند در این مرکز برآورده کنند.
ایستگاه مترو- ایستگاه تاکسی و ایستگاه اتوبوس در فاصله 3 دقیقه ای کالج قرار گرفته اند که این امر باعث سهولت در رفت و آمد دانشجویان به مناطق دیگر مالزی میباشد.


هزینه تحصیل در کالج زبان آیمک:
هزینه تحصیل در کالج زبان Imec در جدول زیر مشخص شده است:هزینه تحصیل در کالج زبان آیمک
 
  چهار ماهه پنج ماهه شش ماهه هفت ماهه هشت ماهه نه ماهه ده ماهه
هزینه ثبت نام 500 500 500 500 500 500 500
هزینه ترخیص از فرودگاه 350 350 350 350 350 350 350
هزینه آزمونها و موارد مربوطه 400 500 550 650 750 850 950
هزینه کتاب 400 500 600 700 800 900 1000
هزینه اداره مهاجرت 1130 1130 1130 1130 1130 1130 1130
هزینه بیمه دانشجویی 500 500 500 500 500 500 500
هزینه چکاپ پزشکی 250 250 250 250 250 250 250
شهریه 8475 10640 12205 14370 16483 18645 20810
جمع کل 12005 14370 16085 18450 20763 23125 25490

رنگ قرمز:   مبالغ مربوط به گزینه هایی که با رنگ سبز مشخص شده اند بعد از اخذ نامه پذیرش و زمان اقدام برای ویزای دانشجویی میبایست به جساب کالج واریز شود. (قبل از ورود به مالزی)
رنگ آبی:  مبالغ مربوط به گزینه هایی که با رنگ آبی مشخص شده اند بعد از ورود دانشجو به کالج پرداخت میشوند.
 
زمان ثبت نام و شروع کلاسهای مرکز زبان آیمک:
کالج آیمک 12 بار در سال دانشجو میپذیرد. به طوری کلی دوشنبه اول هر ماه میلادی شروع دوره جدید مرکز تخصصی زبان آیمک میباشد و دانشجویان میتوانند در آغاز هر ماه میلادی کلاس خود را شروع کنند. به دلیل پروسه انجام پذیرش و ویزا,  دانشجویان برای هر ماهی که میخواهند در کلاسها شرکت کنند,  باید 2 ماه قبل مدارک خود را ارسال کنند.
 
 برنامه کلاسهای مرکز زبان آیمک:
کلاسهای مرکز زبان آیمک روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 صبح الی 1 ظهر میباشد (5 ساعت در روز) که در هر روز 3 بار وقت استراحت به مدت 15 دقیقه در بین کلاسها در نظر گرفته شده است. روزهای شنبه و یکشنبه کالج تعطیل میباشد.
 
مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در کالج زبان آیمک:
1.      تصویر همه صفحات پاسپورت (حتی صفحه های خالی)
2.      یک قطعه عکس رنگی با زمینه آبی سایز دپاسپورت
3.      تصویر آخرین مدرک تحصیلی ترجمه شده به همراه ریز نمرات
4.      فرم تکمیل شده تشکیل پرونده (در قسمت دانلود فرمهای ضروری موجود میباشد)

 
نحوه ارسال مدارک:
کلیه مدارک را به صورت اسکن شده (رنگی) به ایمیل ما ارسال کنیدو مشاورین ما در کمتر از 24 ساعت مدارک شما را بررسی میکنند و بعد از تایید مدارک توسط مشاورین اقدام به انجام مراحل اخذ پذیرش میکنیم. لازم به ذکر است که کلیه مراحل اخذ پذیرش به وسیله کپی مدارک شما انجام میشود و بعد از اخذ پذیرش و ورود دانشجو به مالزی اطل مدارک در روز ثبت نام نهایی توسط دانشجو به کالج تحویل داده میشود و بعد از تایید,  مجدد اصل مدارک به دانشجو باز گردانیده میشود.
 
مدت زمان اخذ پذیرش در کالج آیمک:
بعد از ارسال مدارک ذکر شده در بالا به ایمیل ما, تقریبا 5 روز کلیه مراحل مربوط به اخذ پدیرش انجام میشود و نامه پذیرش از طریق ایمیل برای دانشجو ارسال میگردد. سپس دانشجو میتواند برای ویزای دانشجویی اقداک نماید و بعد از دریافت ویزای دانشجویی به مالزی سفر کنید.
 
دوره تخصصی آمادگی جهت آیلتس در کالج آیمک:
کلیه دانشجویان بعد از اتمام دوره های زبان میتوانند در دوره تخصصی جهت آمادگی برای آزمون آیلتس شرکت کنند. این دوره یک ماه میباشد و هزینه آن 1700 رینگیت. این دوره ها اجباری نیستند و چنانچه دانشجو تمایل به ثبت نام در این دوره را داشته باشد,  ملزم به پرداخت هزینه دوره میباشد.
 
خوابگاه:  از انجایی  که دوره های زبان کوتاه مدت میباشند و نیاز به خوابگاه یکی از اصلی ترین مساعل برای دانشجویان میباشد کالج آیمک برای کلیه دانشجویان خوابگاه در نظر گرفته  است,  کلیه خوابگاه مبله و با امنیت بالا به همراه نگهبانی در نظر گرفته شده اند.  همانطور که در بالا گفته شد کالج آیمک در برج هریتج واقع شده است و خوابگاه ها نیز در همین برج میباشند,  لذا دسترسی به کالج بسیار آسان و بدون نیاز به تاکسی و یا اتوبوس امکان پذیر است.