مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت برنامه های گوناگونی وجود دارد. قرار گیری در بهترین گروه و برنامه مهاجرتی به کانادا شرط اصلی موفقیت در اخذ اقامت 

است. به طور حتم از دوستان و یا نزدیکان خود شنیده‌اید که افرادی مدت‌های طولانی در انتظار دریافت اقامت کانادا هستند و در این حال گروهی نیز بسیار سریع موفق به مهاجرت به کانادا شده‌اند. اثر یک پرونده کامل و ناقص در همین مدت زمان انجام کار است. قوانین مهاجرت به کانادا و مدارک لازم به صورت ماهانه تغیر می‌نمایند و آگاهی از جدیدترین قوانین شرط لازم موفقیت است. از طرفی هر پرونده مهاجرتی شرایط خاص خود را دارد و ممکن است قابل استفاده برای فرد دیگر نباشد ما در سازمان مهاجرت کانادا اکسپرت مسیر مشکل و پیچیدهٔ تکمیل و پیگیری پرونده های مهاجرتی را به فرایندی ساده برای متقاضیان تبدیل نموده‌ایم.

شما در ابتدا می‌توانید برنامه های اصلی مهاجرت به کانادا را در این صفحه مطالعه فرماید. در صورتی که شرایط شما نزدیک به هر کدام است جهت بررسی دقیق‌تر فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کنید. متخصصین ما پس از بررسی فایل شما، در صورت واجد شرایط بودن، مراحل تشکیل پرونده را در مشاورهٔ اولیه توضیح خواهند داد. در این مرحله شما از طریق تلفن با وکیل رسمی و متخصص مهاجرت و مورد تایید دولت کانادا صحبت خواهید نمود. سپس در مرحلهٔ بعدی و پس از عقد قرارداد بین متقاضی مهاجرت به کانادا و سازمان مهاجرتی کانادا اکسپرت پرونده شما وارد مرحله تشکیل رسمی پرونده می‌گردد. در این مرحله پرسنل ما در سازمان مهاجرتی کانادا اکسپرت اقدام به تشکیل و تکمیل پرونده خواهند نمود. پس از دریافت مدارک و کنترل دقیق و تنظیم فرم‌ها، پرونده به ادارهٔ مهاجرت کانادا ارسال می‌گردد. پس از ارسال پرونده تا زمان دریافت ویزای کانادا، این سازمان با انجام پیگیری‌های لازم زمینه تسریع پرونده شما را فراهم خواهد نمود.

همچنین پس از ورود شما به کانادا، این سازمان همچنان به ارائه خدمات اکثراً رایگان در زمینه های خرید املاک مسکونی و تجاری، سرمایه گذاری، خرید ماشین، و تهیهٔ انواع وام‌ها و کارت‌های اعتباری ادامه خواهد داد.

مهاجرت به کانادا از روش سرمایه گذاری کبک

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک ویژه مدیران، سرمایه گذاران و صاحبان مشاغلی است که سرعت و راحتی روش برایشان الویت دارد. در این روش در این روش متقاضی نیاز به دانستن و مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه ندارد و قادر خواهد بود در هر نقطه کانادا زندگی نماید.

در روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک، که سریع‌ترین روش مهاجرت به کانادا نیز می‌باشد، متقاضی متعهد می‌گردد مبلغ بین ۱۸۰ تا ۲۲۰ هزار دلار کانادا را در اختیار دولت کانادا قرار دهد و در عوض هیچ گونه تعهدی پس از ورود به کانادا نخواهد داشت و خود و تمامی افراد خانواده قادر به کسب اقامت دائم و بدون هیچ‌گونه تعهد و شرط کانادا می‌باشند.

متقاضیان با داشتن تجربیات مدیریتی و یا تجاری قادر به قرار گیری در این گروه حتی بدون داشتن تخصص و یا مدرک زبان می‌باشند. در ضمن این سازمان مهاجرتی با داشتن نمایندگی از معتبرترین بانک‌های کانادا، Desjardin  و Arton Capital در تمامی مراحل این برنامه مهاجرتی، از تهیه مدارک و نامه‌ها، مصاحبه‌ها و در پایان اخذ اقامت دائم کانادا به عنوانی وکیلی آگاه در کنار شما خواهد بود.

مزیت‌ها و شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک در جداول زیر آورده شده است.

مزیت‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

  • عدم نیاز به داشتن مهارت در زمینه زبان انگلیسی و یا فرانسه
  • عدم الزام به راه اندازی بیزینس
  • سریع‌ترین روش مهاجرتی به کانادا
  • اخذ اقامت دائم کانادا بدون هیچ‌گونه شرط
    شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک
شرایط لازم روش سرمایه گذاری کبک
ارزش اموال و دارائی‌ها معادل ۱٬۶۰۰٬۰۰۰ دلار کانادا (شامل ملک، سهام، پول نقد- لازم به انتقال این اموال به کانادا نمی‌باشد)
سابقه کاری داشتن سابقه کاری مدیریتی تمام و یا بخشی از یک بنگاه تجاری به مدت ۲ سال در ۵ سال گذشته
سرمایه گذاری لازم پرداخت مبلغ ۱۸۰ تا ۲۲۰ هزار دلار به دولت کانادا


اگر تصمیم دارید از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک به کانادا مهاجرت نماید، سازمان امور مهاجرتی و حقوقی "کانادا اکسپرت" با تجربیات ارزشمندی که در این زمینه دارد می‌تواند در تمامی مراحل مهاجرت به کانادا، از تهیه مدارک، نامه‌ها و گشایش پرونده تا اخذ اقامت کانادا به عنوان وکیلی امین و آگاه در کنار شما بوده و با تهیه پرونده ای کامل و بدون نقص موجب تسریع در رسیدگی به پرونده شما گردد. اولین گام برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا می‌باشد. همکاران ما در کمتر از ۲۴ ساعت نتیجه را برای شما ارسال می‌نمایند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه جدید Express Entry

جزییات برنامه جدید Express Entry فدرال کانادا اعلام شد. در این سیستم متقاضیان باید اطلاعات خود را در یک سیستم الکترونیک آنلاین وارد کنند که به آن Expression of Interest گویند. ظرف ۳۰ روز از این تاریخ نیز باید رزومه متقاضی در سیستم بانک اشتغال سازمان منابع انسانی وارد شود.

سیستم الکترونیک اداره مهاجرت به محض دریافت رزومه با توجه به اطلاعات وارد شده امتیازات متقاضی را محاسبه می‌کند و بر اساس آن به متقاضی رتبه (Ranking) می‌دهد. نام متقاضی در سیستم می‌ماند و می‌تواند هر زمان با تغییر شرایط پرونده خود رتبه جدیدی دریافت کند.

پس از دریافت دعوتنامه یا فرد آنرا می‌پذیرد یا رد می‌کند در صورت رد دعوتنامه از سوی متقاضی ممکن است در باقی مانده مدت یکساله دعوتنامه دیگری نیز بگیرد. اگر در مدت ۶۰ روزه پس از دعوتنامه نه آنرا رد کند و نه درخواست خود را بفرستد به طور خودکار از سیستم حذف می‌شود. در صورت پذیرش دعوت نامه می‌توان از یکی از روش‌های زیر اقدام کرد:

Federal Skilled worker Program (FSWP) 
Federal Skilled Trades Program (FSTP) 
Canadian experience Class (CEC) 
Provincial nominee Program (PNP)

بقیه مراحل کار طبق یکی از موارد انتخاب شده بالا به صورت همیشگی مورد ارزیابی و بررسی دولت کانادا قرار می‌گیرد و این مرحله نیز ۶ ماه یا کمتر به طول می‌انجامد. بعد از طی این مراحل شما کارت اقامت کانادا (PR) خود را به آسانی دریافت می‌کنید.

سیستم امتیاز بندی

متقاضیان به دو دسته مجرد و غیر مجرد تقسیم شده‌اند و هر فرد می‌تواند تا ۱۲۰۰ امتیاز کسب کند. امتیاز بندی در سه دسته فاکتور تعریف شده است شامل:

۱- فاکتور سرمایه انسانی اولیه (Core Human Capital Factors): شامل سن (حداکثر مجرد ۱۰۵ و متاهل ۱۰۰)، سطح تحصیلات (حداکثر مجرد ۱۵۰ و متاهل ۱۴۰)، سطح زبان (حداکثر ۱۳۶+۲۴ برای مجرد و ۱۲۸+۲۲ برای متاهل) و میزان سابقه کار کانادایی (جداکثر برای مجرد ۸۰ و برای متاهل ۷۰) است که در آن افراد مجرد می‌توانند تا ۵۰۰ امتیاز کسب کنند و افراد غیر مجرد ۴۶۰ امتیاز می‌گیرند. ۴۰ امتیاز نیز همسر متقاضی می‌تواند داشته باشد

۲- فاکتور قابل انتقال بودن مهارت (Skill Transferability Factors): متقاضی می‌تواند در آن حداکثر ۱۰۰ امتیاز کسب کند و شامل ترکیبی از فاکتور‌های بالاست.

۳- فاکتور دارا بودن گواهی PNP از یکی از استان‌ها و یا داشتن پیشنهاد شغل Arranged Employment از یک کارفرمای کانادایی که هر یک از این شرایط می‌تواند به متقاضی ۶۰۰ امتیاز بدهد.

با توجه به برنامه فوق و عدم امکان تغییر رزومه پس از ارسال، تهیه مدارک و رزومه بر اساس استاندارد کانادایی جهت کسب امتیاز لازم و پیدا کردن کارفرما بسیار مهم است. کانادا اکسپرت با داشتن قرارداد با معتبر‌ترین شرکتهای کانادایی در امر تهیه رزومه آمادگی دارد اقدامات لازم را برای موکلین خود از طریق انجام دهد. برای جزئیات بیشتر لطفآ فرم ارزیابی رایگان را تکمیل فرمائید.

هزینه های تحصیل در کانادا برای مهاجرین

 بنابر گزارش سازمان کانادایی HSBC تحصیل در کانادا در مقایسه با سایر کشورها مانند انگلستان، استرالیا یا امریکا برای دانشجویان خارجی هزینه کمتری دارد. اما کانادا در لیست کشورهایی که مورد بررسی قرارگرفته تقریبا در میانه قرار دارد و دانشگاه‌ها در برخی از کشورها از جمله آلمان، هنگ‌کنگ، ژاپن، روسیه شهریه اندک‌تری از دانشگاه‌های کانادا از دانشجویان خارجی مطالبه می‌کنند.بنابراین مطالعه، متوسط شهریه در ده دانشگاه برتر کانادا برای این دسته از دانشجویان ۱۸ هزار و ۴۷۴ دلار می‌باشد. این رقم برای استرالیا ۲۵ هزار و ۳۷۵ دلار و برای انگلستان ۱۹ هزار و ۲۹۱ دلار محاسبه گردیده است. در حالیکه متوسط شهریه در روسیه تنها ۳ هزار و ۱۳۱ دلار و در آلمان فقط ۶۳۵ دلار می‌باشد.
اما این شهریه تنها هزینه ای نیست که والدین می‌بایستی برای تحصیل فرزندانشان در دانشگاه‌های این کشورها بپردازند. بتی میائو از مقامات موسسه HSBC می‌گوید «والدین باید هزینه های دیگری مانند مخارج زندگی، که معمولاً یک سوم کل هزینه‌ها را تشکیل می‌دهد، و همچنین هزینه مسافرت یا هزینه های مرتبط با افزایش سطح کیفیت تحصیلات را هم متحمل شوند».در مورد این‌گونه مخارج، مثلاً باید اشاره کرد که هزینه زندگی در کانادا کمتر از اکثر کشورهای اروپایی، و همچنین کشورهایی مانند ژاپن و هنگ‌کنگ، که مخارج زندگی برای دانشجویان خارجی بخش بزرگی از هزینه‌هایشان را تشکیل می‌دهد، می‌باشد.
لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۳، کانادا پذیرای حدود ۱۰۰ هزار دانشجوی خارجی جدید بود که رکورد تازه ای محسوب می‌گردد.میائو می‌گوید «همراه با افزایش رفاه اقتصادی، به خصوص در کشورهای در حال توسعه، و همچنین گسترش بازار کار رقابتی‌ای که متقاضی مهارت‌های بالا و فرهنگی بین‌المللی می‌باشد، ما انتظار داریم که تقاضا برای تحصیلات بین‌المللی به رشد خود ادامه دهد». اما از سوی دیگر یافته های مطالعه ای که توسط بانک مونترال انجام شده نشان می‌دهد که دانشجویان کانادایی کمتر از گذشته بر والدین خود متکی‌اند و هزینه تحصیل خود را بیشتر از طریق وام‌های تحصیلی تأمین می‌کنند.
همچنین آماری که از نظرسنجی آنلاین پولار در بین ۶۰۲ دانشجو انجام شده استخراج گردیده حکایت می‌کند که اکنون فقط ۴۴ درصد از دانشجویان انتظار دارند تا والدینشان هزینه زندگی و تحصیلشان را پرداخت کنند. این رقم در سال گذشته ۵۲ درصد بود.علاوه بر آن احتمال اینکه دانشجویان از پس انداز خود برای پرداخت بخشی از هزینه‌هایشان استفاده کنند کاهش یافته و اکنون ۵۸ درصد از دانشجویان می‌گویند که بر پس انداز خود متکی خواهند بود. دلیل عمده این امر بازار نامساعد کار برای جوانان زیر ۲۴ ساله تلقی می‌گردد.
از سوی دیگر انباشت وام تحصیلی برای دختران و پسران متفاوت است. به طور متوسط دانشجویان دختر پس از تحصیل با انباشت وامی معادل ۳۲ هزار و ۲۱۰ دلار مواجه می‌شوند، در حالی که این رقم برای دانشجویان پسر ۲۲ هزار ۴۶۵ دلار می‌باشد. بنا بر اعلام «برنامه وام دانشجویی کانادا» بیشتر دانشجویان طی ۱۰ سال این وام را بازپرداخت می‌کنند و ماکزیمم زمان باز پرداخت ۱۴ سال و نیم می‌باشد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

یکی از راه‌های دریافت اقامت کانادا، برنامه سرمایه گذاری و کارآفرینی است. این برنامه جهت توسعه و تولید اشتغال در کانادا با جذب سرمایه، افراد با تجربۀ تجاری و توان مدیریتی به وجود آمده است.

اگر شما نتوانسته‌اید از راه‌های دیگر به خاطر سن بالای ۳۵ سال و مشمول شدن به سربازی فرزند پسر و نداشتن آیلتس ۷به بالا و... به کانادا مهاجرت کنید، می‌توانید از طریق مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی که در زیر بیان شده است، ویزای اقامت دائم که به پاسپورت کانادایی می‌رسد، دست پیدا کنید.

سوالی که بسیاری از هموطنان از ما تلفنی یا از طریق فرم ارزیابی یا وبلاگ پرسیده‌اند، اینست که کدام کشور ارزان‌ترین و سریع‌ترین راه مهاجرت را دارد، چون معمولا با بسیاری از وکلا صحبت نموده‌اند و با حجم انبوهی از اطلاعات مواجه شده‌اند که تصمیم گیری را برایشان سخت نموده است، ما در زیر دلایل مهاجرت به کانادا را برای این دسته از سرمایه گذاران بیان می‌کنیم:

الف- کانادا در حال حاضر ارزان‌ترین روش مهاجرتی را از طریق استانی دارا می‌باشد، اگر مقایسه کنیم، می‌بینیم که: در حال حاضر مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا حدود ۸۰۰ هزار دلار، آمریکا بین ۵۰۰ تا یک میلیون دلار (که با احتساب پرداخت حقوق ۷کارمند طی ۵ سال این رقم به دوبرابر می‌رسد) و ویزای اتحادیه اروپا (مجارستان و بلغارستان و..) در حدود ۱۲۵هزار یورو می‌باشد. کانادا با سپرده گذاری ۱۰۰هزار دلاری (برمبنای دلارکانادا) روشی سودمند خواهد بود.

ب- شما و خانواده‌تان در کانادا از بیمه خدمات درمانی رایگان تا آخر عمر برخوردار خواهید بود. البته اگر مشغول به کار شوید، می‌توانید بیمه درمان کامل دندان را داشته باشید.

ج- تمام فرزندانتان از تحصیل رایگان برخوردار خواهند بود. بسیاری از دانشگاه‌ها به شما بورس و وام (اگر مقیم باشید و نه دانشجوی بین المللی International Student) تعلق می‌گیرد. در حال حاضر مثلا تحصیل در رشته فیزیک در دانشگاه کونکوردیا در شهر مونترال برای یک فرد مقیم رایگان و ماهیانه ۵۷۰ دلار کمک تحصیلی به فرد داده می‌شود.

ه- تعداد زیادی از ایرانیان در شهرهای تورنتو، ونکوور، مونترال، ساسکاچوان، کلگری و نیوبرانزویک زندگی می‌کنند.

شرایط مهاجرت کانادا

حال برای بررسی نحوه مهاجرت باید نکاتی را بدانید، این نکات حق مسلم شما است:

اولین نکته انتخاب وکیلی است که بتوان به آن اعتماد کرد و طی عقد قرارداد کار را شروع کرد.

سازمان مهاجرتی کانادا اکسپرت وکیل رسمی کانادا می‌باشد و قرارداد شما با جزئیات پرداخت، تعهدات طرفین و الزامات با یک شرکت ثبت شده در ایران و همچنین ثبت شده در مونترال کانادا خواهد بود. همچنین شما می‌توانید که با موکلین قبلی ما که از طریق شرکت ما قبولی کانادا را دریافت کرده‌اند، صحبت کنید.

دومین نکته انتخاب بهترین روش مهاجرت به کانادا توسط ما با بررسی دقیق شرایط شما، طی جلسه مشاوره حضوری است.

سومین نکته داشتن پرونده‌ای کامل و طبق آخرین قوانین کانادا است. که لازمه آن شرایطی است که ما در شرکت خود برای شما مهیا می‌کنیم:

- ارائه خدمات در زمینه ترجمه مدارک شما و تایید دادگستری

- ارائه کار‌شناس رسمی دادگستری برای ارزیابی املاک شما

- ارائه خدمات حسابرسی توسط حسابدار خبره

- ارائه خدمات توسط مدیر بخش Process به هریک از موکلین در کلیه مراحل

- ارائه مشاوره در تهیه مدارک مورد نیاز

همه ساله در سراسر جهان تعداد زیادی پرونده سرمایه گذاری و کارآفرینی به سفارت‌های کانادا ارسال می‌گردد، آمار منتشره توسط اداره مهاجرت کانادا بیان می‌کند که ۳۶درصد این پرونده‌های دارای نقص کلی مدارک بوده‌اند و عودت داده می‌شوند، دلیل آن هم نداشتن وکیل است.

پس همیشه شانس دریافت اقامت کانادا را با مشاوره با یک وکیل خوب امتحان کنید. می‌توانید فرم ارزیابی رایگان ما را برای این امر پر کنید.

در حال حاضر یکی از چهار برنامه زیر جهت کسب اقامت دائم کانادا در جریان است:

انواع برنامه سرمایه گذاری مهاجرتی کانادا

این برنامه شامل چهار زیر گروه اصلی است،

الف-سرمایه گذاری در استان‌های منیتوبا - ساسکاچوان - نیوبرانزویک (پرداخت ۱۰۰هزار دلار کانادا بعد از بازدید استان مربوطه در کانادا و قبولی در مصاحبه)

مبلغ ۱۰۰هزار دلار کانادا به عنوان سپرده نزد دولت کانادا باقی می‌ماند که شما می‌توانید با شروع کار مورد نظر از دولت کانادا وام دریافت کنید و بیزینس خود را پر رونق نمایید البته در صورت عدم سرمایه گذاری فرد در استان مربوطه مبلغ سپرده بازپرداخت نخواهد شد. ولی اقامت دائم داده خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

ب- سرمایه گذاری فدرال کانادا یا استان کبک پرداخت ۱۸۰۰۰۰ دلار کانادا به یک بانک به عنوان واسطه (این مبلغ بازگردانده نخواهد شد)

در هر صورت فرد سرمایه گذار و خانواده‌اش از ابتدای ورود مقیم دائم کانادا خواهند بود و از بیمه رایگان و حق تحصیل و کار و... برخوردار خواهند بود.

در حال حاضر سریع‌ترین روش کسب اقامت خانوادگی در کانادا می‌باشد و از ابتدای مرداد ۱۳۹۲ شروع شده است. طبق گذشته دارای سقف پذیرش پرونده است و اولویت با کسانی است که سریع‌تر اقدام نمایند.

ج- سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا (ونکوور) یا در استان بریتیش کلمبیا (حومه ونکوور)

مبلغ ۲۰۰هزار تا۴۰۰هزار دلار کانادا به عنوان خرید یک بیزینس در ونکوور یا حومه پرداخت می‌نمایید. همچنین می‌توانید ۱ تا ۵ نفر از اعضاء کلیدی بیزنس خود را نیز در این پرونده به کانادا ببرید. دارا بودن سرمایه اولیه ملکی یا نقد در ایران به مبلغ بالای دو میلیارد تومان از موارد لازمه است. در این روش شما با ویزای کار وارد کانادا شده و در آنجا برای شما در خواست اقامت دائم می‌دهیم.

د- سرمایه گذاری در استان پرینس ادوارد

مبلغ ۱۰۰۰۰۰ دلار کانادا به عنوان سپرده نزد دولت کانادا باقی می‌ماند که در صورت عدم سرمایه گذاری فرد در استان مربوطه بازپرداخت نخواهد شد. ولی اقامت دائم داده خواهد شد.
 

مهاجرت خود اشتغالی بدون نیاز به زبان

متقاضی خوداشتغالی ، جهت مهاجرت به کانادا باید قصد و توانایی ایجاد یک کار برای خویش در کانادا را داشته باشد. مهاجر باید نشان دهد که شغل پیشنهادی تولید درآمد کافی جهت تأمین زندگی خود و وابستگانش را می‌کند. کشاورزان، ورزشکاران، هنرمندان، نویسندگان، مترجمان و … نمونه‌های این گونه متقاضیان می‌باشند. لیست مشاغلی که از طریق این روش می‌توانند جهت مهاجرت به کانادا اقدام کنند در زیر آمده است. توجه داشته باشید که هر کدام از عنوان‌های شغلی زیر در بر گیرنده بسیاری از مشاغل بوده.

مشاغل حرفه ای کد NOC
کتابدار ۵۱۱۱
سرپرست نمایشگاه های هنری، کتابخانه ها و موزه ها ۵۱۱۲
سرپرست بخش بایگانی ۵۱۱۳
مولف و نویسنده ۵۱۲۱
ویرایشگر ۵۱۲۲
روزنامه نگار ۵۱۲۳
کارشناس بخش روابط عمومی ۵۱۲۴
مترجم ۵۱۲۵
تهیه کننده و کارگردان ۵۱۳۱
آهنگ ساز و تنظیم کننده ۵۱۳۲
نوازنده و خواننده ۵۱۳۳
هنرپیشه و بازیگر ۵۱۳۵
نقاش و مجسمه ساز ۵۱۳۶
مشاغل نیمه حرفه ای کد NOC
کارشناس کتابداری ۵۲۱۱
کارشناس موزه، کتابخانه و نمایشگاه های هنری ۵۲۱۲
عکاس ۵۲۲۱
فیلم بردار ۵۲۲۲
کارشناس طراحی گرافیکی کامپیوتری ۵۲۲۳
کارشناس پخش رادیویی و تلویزیونی ۵۲۲۴
کارشناس بخش ضبط صدا وتصویر ۵۲۲۵
شغل های مرتبط با انیمیشن ۵۲۲۶
طراح صحنه، لباس، نور و … ۵۲۲۷
خبرنگار ۵۲۳۱
سایر مشاغل هنری ۵۲۳۲
متخصصان طراحی گرافیکی ۵۲۴۱
طراحی داخلی منازل و دفاتر کار ۵۲۴۲
طراح نمایشگاه ۵۲۴۳
سازنده صنایع دستی و هنری ۵۲۴۴
سازنده الگوهای پارچه و چرم ۵۲۴۵
ورزشکاران ۵۲۵۱
مربیان ۵۲۵۲
داوران ورزشی ۵۲۵۳
مربیان باشگاه های تناسب اندام ۵۲۵۴

 

متقاضیان مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی، همچنین می‌توانند از روش مهاجرتی خود اشتغالی کبک اقدام نمایند. متقاضیان مهاجرت از طریق خود اشتغالی فدرال مجبور به داشتن دانش زبان انگلیسی و یا فرانسه نمی‌باشند. شما می‌توانید با تماس با ارسال فرم ارزیابی رایگان از واجد شرایط بودن خویش در این روش مهاجرتی مطلع گردید.

مهاجرت به نوااسکوشیا

استان نوااسکوشیا با هدف تأمین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز و تشویق سرمایه گذران برای سرمایه گذاری، ۵ برنامه ویژه مهاجرتی به این استان کانادا دارد.


استان نوااسکوشیا (Nova Scotia ) از جمله استان‌های شرقی کانادا و به مرکزیت شهر هالیفاکس می‌باشد. این استان دارای اقتصاد قوی بر پایه کشاورزی مدرن و معادن می‌باشد.

هزینه های زندگی در این ایستان به نسبت سایر استان‌های کانادا در سطح قابل قبلی قرار داشته و نرخ بیکاری در استان نوااسکوشیا نیز از سایر استان‌های کانادا پایین‌تر می‌باشد و به همین دلیل این استان اقدام به جذب متخصصین و سرمایه گذاران به جهت جبران کمبود نیروی انسانی مورد نیاز خود می‌نماید. دانشگاه هالیفاکس نیز از جمله دانشگاه های خوب کانادا می‌باشد.
حداقل دستمزد در این استان ساعتی ۸ دلار بوده و هزینه خرید خانه به طور متوسط ۱۴۰ هزار دلار کانادا است. متوسط درامد خانواده‌ها نیز سالانه ۴۷ هزار دلار کانادا می‌باشد. بیمه درمانی و خدمات بهداشتی نیز در استان نوااسکوشیا به صورت رایگان در اختیار مهاجرین قرار می‌گیرد. استفاده از هر یک از برنامه های مهاجرتی فوق نیازمند دارا بودن شرایطی می‌باشد که در ادامه به جزئیات و شرایط هر یک از برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق استان نواسکوشیا پرداخته شده است.

مهاجرت به نوااسکوشیا از طریق حرفه و تخصص.

متقاضیان استفاده از برنامه مهاجرت به کانادا از طریق حرفه و تخصص نوااسکوشیا لازم است که شرایط ذیل را داشته باشند:
·         داشتن پیشنهاد کار ضمانت شده و معتبر از کارفرمای ساکن نوااسکوشیا.
·         شغل دائم و تمام وقت.
·         آگاهی ابتدایی از زبان انگلیسی.
·         داشتن مدرک معادل ۱۳ سال تحصیل.

مهاجرت به نوااسکوشیا از روش استخدام خویشاوندی.

متقاضی این روش باید دارای شرایط زیر باشد:
·         داشتن یک پیشنهاد کار دائم از یکی از اقوام نزدیک ساکن نوااسکوشیا (صاحب بیزینس).
·         داشتن مهارت و مدارک لازم برای کار پیشنهادی.
·         داشتن شرایط حداقل تحصیلی، سنی و زبانی.

مهاجرت به نوااسکوشیا از طریق انجمن‌های شناخته شده.

متقاضی این روش باید دارای شرایط زیر باشد:
·         واجد شرایط استفاده از سایر شاخه‌های مهاجرتی نوااسکوشیا نباشد.
·         داشتن ارتباط با یک انجمن شناخته شده در نوااسکوشیا.
·         داشتن شرایط حداقل سنی، زبانی و تحصیلی.

مهاجرت به نوااسکوشیا ویژه کشاورزان و باغداران.

متقاضی این روش باید دارای شرایط زیر باشد:
·         داشتن حداقل ۳ سال سابقه مدیریت زمینهای کشاورزی.
·         انجام سرمایه گذاری در یک زمین کشاورزی در نووااسکوشیا.
·         دارای سرمایه لازم جهت انجام سرمایه گذاری.
·         ارائه طرح تجاری.
·         داشتن شرایط حداقل سنی، زبانی و تحصیلی.

مهاجرت به نوااسکوشیا ویژه کشاورزان و باغداران.

متقاضی برای استفاده از این روش باید دارای شرایط زیر باشد:
·         داشتن مدرک تحصیلی از یکی از مؤسسات آموزشی معتبر در نوااسکوشیا که از زمان ان بیش از ۲ سال نگذشته باشد.
·         داشتن پیشنهاد کار مرتبط با رشته تحصیلی در نوااسکوشیا.
·         اشتغال به کار نزد کارفرمای ساکن در نوااسکوشیا پیش از ارسال درخواست مهاجرت.
·         داشتن شرایط حداقل سنی، تحصیلی و زبانی.
اگر تصمیم دارید از طریق استان نوااسکوشیا به کانادا مهاجرت نماید  ما میتوانیم در تمامی مراحل مهاجرت به کانادا، از تهیه مدارک، نامه‌ها و گشایش پرونده تا اخذ اقامت کانادا به عنوان وکیلی امین و آگاه در کنار شما بوده و با تهیه پرونده ای کامل و بدون نقص موجب تسریع در رسیدگی به پرونده شما گردد. اولین گام برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا می‌باشد. همکاران ما در کمتر از ۲۴ ساعت نتیجه را برای شما ارسال می‌نمایند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و خویشاوندی

 
متقاضیان مهاجرت به کانادا در صورتی که یک خویشاوند نزدیک در کانادا داشته باشند، مانند همسر، فرزند، پدر و مادر و این خویشاوند دارای اقامت دائم (Permanent Resident) و یا شهروندی کانادا (Citizen) باشد قادر خواهند بود از طریق برنامه اسپانسرشیپ اقامت کانادا را دریافت نمایند.

 

  • شرایط اسپانسر کننده:

اسپانسر کننده باید حداقل ۱۸ سال سن داشته و شهروند و یا مقیم دائم کانادا باشد. وی همچنین باید متعهد شود که برای ۳ سال نیازهای مادی بستگان خود را به شرح زیر تامین نماید:

۱-خوراک، مسکن و پوشاک در صورتی که فرد متقاضی قادر به تهیه آن نباشد
۲- هزینه های بهداشتی که توسط دولت پوشش داده نمی‌شود مانند دندان پزشکی

  • اسپانسر کردن همسر:

در مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، همسر (زن یا شوهر) به کسی اطلاق می‌شود که قانونا با فرد مقیم کانادا ازدواج کرده است. اگر ازدواج در کانادا انجام شده باشد، باید مدارک ازدواج صادر شده توسط ایالت یا منطقه مربوطه ارائه گردد و چنانچه ازدواج در کشوری غیر از کانادا صورت گرفته باشد باید از نظر قوانین آن کشور و نیز قوانین کانادا معتبر، قانونی و قابل ترجمه باشد. سن همسر باید بیشتر از ۱۶ سال باشد.

  • اسپانسر کردن فرزند:

تنها فرزندان وابسته را می‌توان برای مهاجرت به کانادا اسپانسر نمود. فرزند وابسته به فرزندی گفته می‌شود که و کمتر از ۲۲ سال باشد. البته فرزندانی که ازدواج کرده و یا سنی بالای ۲۲ سال داشته باشند را نیز می‌توان اسپانسر کرد در صورتی که از زمان ازدواج یا از زمان رسیدن به سن ۲۲ سالگی دانشجوی تمام وقت بوده و از نظر مالی به والدین وابسته باشند و یا پس از ۲۲ سالگی به دلیل معلولیت و ناتوانی جسمی از نظر مالی به والدین متکی باشند.

  • اسپانسر کردن سایر خویشاوندان:

بجز همسر و فرزندان برخی دیگر از بستگان را نیز می‌توان برای دریافت اقامت دائم کانادا اسپانسر کرد. این بستگان عبارتند از:

پدر و مادر

برادر، خواهر، برادرزاده، خواهرزاده، و نوه

پدر بزرگ و مادر بزرگ

هر خویشاوند دیگری غیر از موارد ذکر شده با هر شرایط سنی به شرطی که اسپانسر کننده همسر، فرزند، مادر، پدر، برادر، خواهر، پدربزرگ، مادربزرگ، عمو، عمه، خاله، دایی، خواهرزاده، و برادرزاده ای که از طریق مهاجرت خویشاوندی بتوان اسپانسر کرد نداشته باشد.

اگر تصمیم دارید از طریق ازدواج و اسپانسرشیپ به کانادا مهاجرت نماید، سازمان امور مهاجرتی و حقوقی "کانادا اکسپرت" با تجربیات ارزشمندی که در این زمینه دارد می‌تواند در تمامی مراحل مهاجرت به کانادا، از تهیه مدارک، نامه‌ها و گشایش پرونده تا اخذ اقامت کانادا به عنوان وکیلی امین و آگاه در کنار شما بوده و با تهیه پرونده ای کامل و بدون نقص موجب تسریع در رسیدگی به پرونده شما گردد. اولین گام برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا می‌باشد. همکاران ما در کمتر از ۲۴ ساعت نتیجه را برای شما ارسال می‌نمایند.
 

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی

بر اساس این برنامه مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی دانشجویان خارجی و کارگران خارجی که دارای ویزای موقت می‌باشند می‌توانند آن را به اقامت دائم تبدیل نمایند.

مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه ویژه گروه های زیر می‌باشد:
گروه فارغ التحصیلان با داشتن سابقه کار کانادایی
اخذ مدرک و به اتمام رساندن یک دوره تحصیلی حداقل دو ساله و تمام وقت از یک موسسه آموزشی کانادایی.
داشتن حداقل حداقل یک سال سابقه کار در ۲ سال گذشته. (قبل از زمان درخواست)
آشنایی با زبان انگلیسی و یا فرانسه
گروه دارندگان ویزای کار
داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار حرفه ای و تمام وقت در ۳ سال گذشته
آشنایی با زبان انگلیسی و یا فرانسه
متقاضیان این برنامه قادر خواهند بود در طول مدت پروسه در داخل کانادا بمانند.
اگر تصمیم دارید از طریق برنامه نیروی با تجربه کانادایی به کانادا مهاجرت نماید، سازمان امور مهاجرتی و حقوقی "کانادا اکسپرت" با تجربیات ارزشمندی که در این زمینه دارد می‌تواند در تمامی مراحل مهاجرت به کانادا، از تهیه مدارک، نامه‌ها و گشایش پرونده تا اخذ اقامت کانادا به عنوان وکیلی امین و آگاه در کنار شما بوده و با تهیه پرونده ای کامل و بدون نقص موجب تسریع در رسیدگی به پرونده شما گردد. اولین گام برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا می‌باشد. همکاران ما در کمتر از ۲۴ ساعت نتیجه را برای شما ارسال می‌نمایند.
 


جهت ورود و اقامت موقت در کانادا ۳ نوع ویزا وجود دارد:

ویزای توریستی کانادا 

کانادا هر ساله حدود ۴ میلیون بازدید کننده دارد. بازدیدکنندگان و گردشگرانی که قصد ورود به کانادا را دارند باید برای اخذ ویزای توریستی یا دیدار اقدام نمایند. اخذ این ویزا که در واقع ویزای اقامت موقت کاناداست، مشروط به تحقق شرایطی است که در ادامه توضیح داده شده است. دعوت‌نامه جهت اخذ ویزا برای متقاضیان مهاجرت توریستی به کانادا باید به صورتی باشد که بتواند اداره مهاجرت کانادا را قانع نماید که فرد پیش از اتمام زمان ویزا، کانادا را ترک می‌نامید. بنابراین عواملی نظیر داشتن شغل، داشتن خانواده، و داشتن خانه و ملک که شانس بازگشت متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا را افزایش می‌دهد، در تصمیم‌گیری سفارت کانادا موثر است و شانس دریافت ویزا را افزایش می‌دهد. مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا معمولا حدود ۶ ماه است ولی تحت شرایط خاصی امکان تمدید ویزا وجود دارد.

ویزای دانشجویی کانادا 

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند، لازم است که کانادا را دریافت نمایند. اداره مهاجرت کانادا معمولاً پس از دریافت پذیرش دانشگاه و اطمینان از توانایی دانشجو جهت تأمین هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه مجوز تحصیل را صادر می‌کند.

ویزای کار در کانادا 

افرادی که دارای یک دعوت نامه معتبر و تایید شده از یک شرکت معتبر کانادایی باشند می‌توانند از این طریق تقاضای ویزا نمایند. ویزای کار جهت کار و زندگی موقت در کانادا است و به معنی گرفتن اقامت دائم کانادا نیست اما امکان تقاضا برای اقامت دائم از داخل کانادا امکان پذیر است.

این سازمان مهاجرتی می‌تواند به عنوان یک مشاور امین در تمامی مراحل، از انتخاب رشته تحصیلی‌, تهیه فرم‌های دعوت‌نامه تا اخذ ویزا و مشاوره‌های شغلی لازم در کنار شما باشد. در صورت داشتن هرگونه سؤال در این زمینه می‌توانید با ما تماس بگیرید و پرسش‌های خود را مطرح نماید. همکاران ما بهترین و سریع‌ترین شیوه مهاجرتی را به شما پیشنهاد خواهند نمود.